Almanya Münih Başkonsolosluğu İletişim, Almanya Münih Başkonsolosluğu Randevu Al

Almanya Münih Başkonsolosluğu Adres, Almanya Münih Başkonsolosluğu Termin, Almanya Münih Başkonsolosluğu Pasaport Randevu. Almanya Münih Başkonsolosluğu Ehliyet Randevu, Almanya Münih Başkonsolosluğu Kimlik Kartı Randevu, Almanya Münih Konsolosluğu termin, Almanya Münih Türk Başkonsolosluğu Telefon, Almanya Münih Türk Başkonsolosluğu posta adresi, Almanya Münih Konsolosluğu Randevu, Almanya Münih Konsolosluğu işlemleri, Almanya Münih Konsolosluğu adresi, Almanya Münih Türk Konsolosluğu e-mail adresi, Almanya Münih Türk Konsolosluğu iletişim. Almanya Münih Türk Başkonsolosluğu çalışma saatleri, Almanya Münih Başkonsolosluğu çağrı merkezi, Almanya Münih Başkonsolosluğu Randevu sorgulama.

Pazartesi – Cuma

08.30 – 16.30

(RANDEVU TEMELLİ ÇALIŞILMAKTADIR)

Almanya Münih Türk Konsolosluğu İletişim

Posta adresi : 
Menzinger Str. 3 80638 München, Deutschland

E-posta : 
konsulat.muenchen@mfa.gov.tr

Telefon : 
+49 89 17 80 31 0
Telefon hattımızda zaman zaman yoğunluk yaşanabilmektedir. Diğer bir seçenek olarak sorularınızı konsulat.muenchen@mfa.gov.tr e-posta adresimizden iletebilirsiniz.

Nöbetçi / Acil Durum Telefonu :
00491632279490

Faks :
+49-89 178 56 60

Görev Bölgesi :
Güney Bavyera (Oberbayern-Niederbayern-Schwaben)

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat

+ 90 312 292 29 29

Almanya’dan
+49 30 30 807090

DÖVİZLE ASKERLİK HİZMETİNDE BULUNACAKLARIN GETİRECEKLERİ BELGELER

Şahsen başvurmadan önce https://dovizle.msb.gov.tr sayfasından uzaktan eğitim yapılacaktır.
2 adet fotoğraf.
Yükümlülerin başvuruları esnasında Başkonsolosluğumuza yatıracakları dövizle askerlik bedeli, ülkemizdeki bedelli askerlik tutarının (43.151,28 TL) günlük döviz kuruna bölünmesiyle hesaplandığından günlük olarak miktar değişmektedir.
Nüfus cüzdanınızın 1 adet ön-arka fotokopisi, Pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi. Çifte vatandaş olanların, mevcut pasaportlarının fotokopilerini getireceklerdir.
Oturum kartınızın (Aufenthaltstitel) ön-arka 1’er fotokopisi.
En az dört yıl emeklilik sigortası (Rentenversicherungsnachweiss) ödendiğini gösteren sigorta belgelerinin 1 adet fotokopisi veya sigorta hizmet dökümü cetveli (LVA-Landesversicherungantalt’dan alınacak Versicherungverlauf) getirilecektir. Bu listede prim ödenen sürelerin ayrıntılı (tarihleriyle) toplam en az 36 aylık süreyi gösterecek sigorta belgeleri (yoksa, firmaların verdiği yıllık sigorta belgelerinden 3 yıla ait belgeler de olabilir) getirceklerdir.
Gewerbeschein 1 adet fotokopisi. Geriye doğru en az üç yıl vergi ödediğini gösteren belgelerin 1 fotokopisi.
Serbest meslek sahipleri, Finanzamt’tan, üç yıl vergi ödediğini gösteren belgelerin 1 adet fotokopisini getireceklerdir. (Son üç yıla ait yıllık döküm/jahresbescheid)
Serbest meslek sahipleri Finanzamt’tan veya Steuerberater’den de bu işi halen yaptıklarını gösteren yeni tarihli bir belge aslı ve fotokopisini getireceklerdir. (Bescheinigung/Yazı)
Önemli Not: Dövizle Askerlik hizmetinden yararlanmak için Türkiye’de kalan süreler çıkarıldıktan sonra sigortalı olarak 1095 iş günü çalışılması gerekmektedir.

(Visited 7 times, 1 visits today)