e Konsolosluk Randevu,”konsolosluk gov tr” Randevu Alma

Türkiye Cumhuriyeti Yurt Dışı Temsilciliklerinden Randevu Alma İşlemleri

TC Konsolosluk Randevu, “konsolosluk gov tr Randevu” e konsolosluk Randevu, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluk Randevu Alma, yurtdışında Türk Konsolosluklarından Randevu Nasıl Alınır? Yurtdışında Türk başkonsoloslukları, randevu telefonu kaç? e Konsolosluk Randevu alma, konsolosluk randevu sorgulama, konsolosluk randevu iptali.

TIKLA KONSOLOSLUK RANDEVU AL

Türkiye Cumhuriyeti Yurt Dışı Temsilciliklerinden randevu almanın iki yolu var.

1- İnternetten online olarak e-Konsolosluk randevu alma işleminizi www.konsolosluk.gov.tr adresinden kolayca yapabilirsiniz.

İnternetten randevu almak için giriş yaptığınızda ana sayfada “Lütfen İşlem Yapmak İstediğiniz Temsilciliğimizi Seçiniz” şeklinde açılan pencereden “Size En Yakın Temsilciliğimiz” butonunun hemen altında yer alan “Lütfen Ülke Seçiniz” butonundan bulunduğunuz ülkeyi veya işlem yapmak istediğiniz konsolosluğumuzun bulunduğu ülkeyi seçiniz.

İşlem yapmak istediğiniz ülkeyi seçtikten sonra hemen sağında yer alan “Lütfen Temsilcilik Seçiniz” butonunu tıklayarak işlem yapmak istediğiniz konsolosluğu seçiniz. Daha sonra aynı pencerenin sağ alt köşesinde yer alan “Bu konsoloslukta işlem yapmak istiyorum” butonunu tıklayarak yapacağınız işlemi seçip randevunuzu alınız. internetten online konsolosluk randevu almak tamamen ücretsizdir.

2- Telefon ile konsolosluk randevu alma. Türküye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yurt dışı temsilciliklerinden randevu almanın baş kabir yolu da telefon ile randevu alma. Konsolosluk Çağrı Merkezine konsolosluklarımız santralleri üzerinden tuşlama yaparak ya da doğrudan 00 90 312 292 29 29 nolu numarayı arayarak bağlanabilirsiniz İşlem yapmak istediğiniz ülkede size en yakın Başkonsolosluğu veya Büyük elçiliği seçerek ;

Konsolosluk Çağrı Merkezi (7 gün 24 saat) + 90 312 292 29 29
A.B.D. ve Kanada’dan  +1 888 566 7656
Almanya’dan +49 30 30 807090
Avusturya’dan +43720 115890
İngiltere’den +44203 6088090
Hollanda’dan +311 076 60007
Fransa’dan +33 180 146335

nolu telefonlar aranarak konsolosluk randevusu alabilirsiniz.Türkiye Cumhuriyeti Yurtdışı Temsilciliklerinde işlem yapmak isteyen Türk vatandaşları ve yabanı ülke vatandaşları internetten online konsolosluk randevusunu ücretsiz ve hızlı bir şekilde alabilirler. Telefon ile de bulundukları ülkedeki normal konuşma ücreti kadar telefon ücreti ödeyerek randevu almaları mümkündür.

Konsolosluklardan Kimlik kartı konsolosluk randevu, pasaport konsolosluk randevu, adres beyanı konsolosluk randevu, vekaletname konsolosluk randevu, askerlik konsolosluk randevu, nüfus kayır konsolosluk randevu, yeni doğan kayıt konsolosluk randevu, ölüm bildirme konsolosluk randevu, evlenme konsolosluk randevu ve diğer konsolosluk işlemleri için randevu alabilirsiniz.

(Visited 74.442 times, 39 visits today)