Konsolosluk Randevu Alma, e konsolosluk.gov.tr

e Konsolosluk Randevu, www.konsolosluk.gov.tr randevu alma sayfasından online konsolosluk randevu alınabilir veya telefon ile randevu alınarak Başkonsolosluk pasaport uzatma, nüfus kayıt ve kimlik kartı işlemleri, adres değişikliği, vekaletname verme gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. TC Türk Konsolosluk randevu alam internetten online olarak ücretsiz alınabilirken, Konsolosluk randevu telefon numarası aranarak arama ücreti ödenmek suretiyle de alınabilir,  Türk Temsilciliklerinden Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve Konsolosluk randevu al,  Konsolosluk Randevu Sorgulama ve Konsolosluk Randevu İptal yapmak için

HEMEN KONSOLOSLUK RANDEVU AL

Türk Konsolosluk İnternetten Online Randevu Almak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız.

T.C. Yurtdışı konsolosluklarında yapacağınız pasaport uzatma, adres değişikliği, kimlik çıkarma, ölüm bildirim, evlenme, askerlik, vekaletname ve diğer işlemleriniz için randevu alınız.

Türk Konsolosluk Randevu Sorgulamak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız

T.C. Dış konsolosluklarından aldığınız randevu doğru gün ve doğru saatte mi alınmış kontrol etmek için aşağıdaki randevu sorgulama butonuna basınız.

Türk Konsolosluk Randevu Sorgulamak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız

T.C. Dış konsolosluklarından aldığınız randevu doğru gün ve doğru saatte mi alınmış kontrol ettiğinizde hata varsa veya randevunuza gidemeyecekseniz aşağıdaki randevu sorgulama butonuna basınız.
Türk Konsolosluk Telefonla Randevu Almak İçin Aşağıdaki  Numarayı Çeviriniz.

İNTERNETTEN ONLİNE KONSOLOSLUK RANDEVU NASIL ALINIR?

T.C. Yurt Dışı Temsilciliklerinden, Büyükelçilik, Başkonsolosluk ve Konsolosluk randevularınızı internetten online olarak alabilirsiniz.

TC Konsolosluk Randevularınızı Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığının, “https://www.konsolosluk.gov.tr/” adresinden dünyanın her yerinden online olarak internetten alabilirsiniz.

Web sayfasına giriş yapıp konsolosluk randevu alacak olan Türk Vatandaşları

1.ADIM& “RANDEVU AL” Butonunu tıklayınız

2.ADIM& “Ülke Seçiniz”

3.ADIM& “Temsilcilik Seçiniz”

4.ADIM& “Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk İşlemleri Seçiniz”

Konsolosluklardan Kimlik kartı konsolosluk randevu, pasaport konsolosluk randevu, adres beyanı konsolosluk randevu, vekaletname konsolosluk randevu, askerlik konsolosluk randevu, nüfus kayır konsolosluk randevu, yeni doğan kayıt konsolosluk randevu, ölüm bildirme konsolosluk randevu, evlenme konsolosluk randevu ve diğer konsolosluk işlemleri için randevu alabilirsiniz.

TELEFON İLE KONSOLOSLUK RANDEVU ALMA 

Konsolosluk Randevu telefonu Kaç? Türküye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı yurt dışı temsilciliklerinden randevu almanın başka bir yolu da telefon ile randevu alma.

Konsolosluk Çağrı Merkezine konsolosluklarımız santralleri üzerinden tuşlama yaparak ya da doğrudan 00 90 312 292 29 29 nolu numarayı arayarak bağlanabilirsiniz İşlem yapmak istediğiniz ülkede size en yakın Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliği seçerek ;

Konsolosluk Çağrı Merkezi (7 gün 24 saat) + 90 312 292 29 29
A.B.D. ve Kanada’dan  +1 888 566 7656
Almanya’dan +49 30 30 807090
Avusturya’dan +43720 115890
İngiltere’den +44203 6088090
Hollanda’dan +311 076 60007
Fransa’dan +33 180 146335

KONSOLOSLUK RANDEVU SORGULAMA

Konsolosluk Randevunuzu işlem gününden önce sorgulayabilirsiniz. Konsolosluk randevu sisteminden online internetten veya telefon ile randevu aldığınızda konsolosluğa gitmeden önce randevu günü ve saatini kontrol etmeyi unutmayınız.

KONSOLOSLUK RANDEVU İPTAL

Konsolosluk randevu sisteminden online internetten veya telefon ile randevu aldınız ancak  konsolosluğa gidemeyecek durumundasınız. Randevunuzu iptal etmeyi unutmayınız.

Konsolosluk randevunuzu iptal etmek için önce randevu sorgulama işlemi yapınız.

(Visited 143.058 times, 1 visits today)