Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B) Evlenme Belgesi

Uluslararası evlenme kayıt örneği (Formül B) Evlenme Belgesi  Nereden ve Nasıl alınır?Uluslararası evlenme kayıt örneği (Formül B) de nüfus kayıtlarındaki kişisel bilgiler esas alınarak düzenlenen bir belge olduğu için, bu belge için yapılacak başvurularda da nüfus kayıt örneği başvurusundaki esaslar geçerlidir.

Formül B belgesi yurtiçinde; İl yada İlçe Nüfus Müdürlüklerinden, yurtdışında Konsolosluk yada Büyükelçiliklerden temin edilir.

Konsolosluk Evlenme Belgesi,Konsolosluk Formül B,Konsolosluk uluslararası evlenme kayıt örneği

Form B nedir? Formül B Nereden ve Nasıl Alınır?  

Form B, (Formül B) Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği‘dir. Nüfus Müdürlükleri tarafından “Evlenme Belgesi” olarak anılmaktadır. Formül-B (Evlenme Belgesi) Yabancı makamlara verilmek üzere düzenlenen, evlenme tescil bilgilerini gösterir, çok dilli bir belgedir. Kişinin kimliğini kanıtlayan resmi bir belge ile şahsen başvurması gerekmektedir. Formül B Tercüme hizmeti için şimdi müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz.

Formül B belgesi yurtiçinde; İl yada İlçe Nüfus Müdürlüklerinden, yurtdışında Konsolosluk yada Büyükelçiliklerden temin edilir. Evlenme belgesinin uluslararası geçerlilik kazanabilmesi için genellikle apostil onaylı olarak talep edilmektedir. Yurtiçinde; Kaymakamlık yada Valiliklerden, yurtdışında ilgili yetkili makamlarda Apostil Onayı yaptırabilirsiniz.

(Visited 6.888 times, 1 visits today)