Avusturya Viyana Başkonsolosluğu Yeni TC Kimlik Kartı Başvuruları Başladı

Avusturya Viyana Başkonsolosluğu Yeni TC Kimlik Kartı Başvuruları Başladı.Yeni TC Kimlik kartı düzenlemesi hakkında Viyana Başkonsolosluğu tarafından yapılan duyuru.

Yeni T.c. Kimlik Kartları

Viyana Başkonsolosluğu  

Başkonsolosluğumuzca, Nüfus Cüzdanları yerine, yeni (çipli) T.C. Kimlik Kartı için başvurular bugün (3 Nisan) itibariyle alınmaya başlanmıştır.

T.C. Kimlik Kartları vatandaşlarımıza aynı gün teslim edilmeyecek olup, sözkonusu kartlar Başkonsolosluğumuzda başvurunun alınmasını müteakip ülkemizde tanzim edilecek ve Başkonsolosluğumuza posta yoluyla gönderilecektir.

T.C. Kimlik Kartı başvurusu için http://www.konsolosluk.gov.tr üzerinden (anılan sitenin Nüfus bölümünden) randevu alınması ve aşağıda kayıtlı belgelerle Başkonsolosluğumuzda hazır bulunulması gerekmektedir:

-Nüfus Cüzdanı/Pasaport

-Son 6 ay içinde çekilmiş bir (1) adet renkli (arka fon beyaz) biyometrik fotoğraf. Bilgisayar ve fotokopi yoluyla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilememektedir (15 yaşın altındaki çocuklar için fotoğraf gerekli değildir, ancak Kimlik, seyahat belgesi olarak da kullanılacaksa, 15 yaş altındaki çocuklar için de fotoğraf eklenebilmektedir)

-İşlem ücreti (4,10 Avro Kart Bedeli + 3 Avro Posta bedeli)

Saygıyla duyurulur.

(Visited 132 times, 1 visits today)