Başkonsolosluk Evlenme Başvuru Formu Örneği

Başkonsolosluk Evlenme Başvuru Formu Örneği. Türkiye Cumhuriyeti dış Temsilciliklerinde Büyükelçilik ve  Başkonsolosluklarda evlenmek isteyen vatandaşlarımız için evlilik başvuru formu  örneğini aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirler.

DIŞ TEMSİLCİLİKTE EVLENME TALEBİ BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Konsolosluk görevlilerinin nikah kıyma yetkisi yalnızca Konsolosluk binası içinde geçerlidir. Konsolosluk binaları dışında gerçekleştireceğiniz nikah işlemleri için ilgili ülke makamlarıyla irtibata geçiniz.

İki Türk vatandaşının Konsolosluklarda evlenmeleri mümkündür. Öncelikle evlenecek şahısların Nüfus Müdürlüğünden Evlenme Ehliyet Belgesi almaları gerekmektedir. Nüfus Müdürlüğünce bu belgenin alt kısmına yurtdışında evlenileceğine dair not düşülmesi gerekmektedir. Ayrıca, eşlerin Türkiye’de bir sağlık kurumundan evlenmeye engel teşkil edecek bir rahatsızlıklarının olmadığını gösteren sağlık raporu, ikametgah belgeleri, nüfus cüzdanları, pasaportları, üçer adet vesikalık fotoğrafları, vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve nikah şahitlerinin (nikah şahitleri de Türk vatandaşı olmalıdır) nüfus cüzdanı fotokopileri de gereklidir. Daha sonra, ilgili Konsoloslukla görüşülerek randevu alınmalıdır.

(Visited 276 times, 1 visits today)