Benin Türk Büyükelçiliği Var mı? Benin Katonu Büyükelçiliği Randevu

Benin Katonu Türk Büyükelçiliği Var mı? Benin Katonu Büyükelçiliği Randevu. Benin Katonu Türk Büyükelçiliği Adres, Benin Katonu Türk Büyükelçiliği Telefon, Benin Katonu Türk Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Kotonu Büyükelçiliği, Sayın Cumhurbaşkanımızın Güven Mektubu’nu dönemin Benin Cumhurbaşkanı Dr. Thomas Boni Yayi’ye sunmamla 2014 yılı Kasım ayında resmen faaliyete geçmiştir.

Böylece, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler en yakın şekilde sağlanır hale gelmiştir. 2014 yılında ayrıca Türk Hava Yolları da İstanbul-Kotonu arasında haftada dört gün olmak üzere düzenli seferlerini başlatmış ve iki ülke arasında bağların kuvvetlenmesi için gerekli altyapı büyük ölçüde tesis edilmiştir.

Diğer taraftan, Sayın Cumhurbaşkanımızın Güven Mektubu’nu Ekim 2016’da, bu kez Togo Cumhurbaşkanı Sayın Faure Essozimna Gnassingbé’ye sunmamla, Büyükelçiliğimiz Togo Cumhuriyeti’ne de akredite olmuştur.

Büyükelçiliğimizin hedefi, Türkiye’nin dost Benin ve Togo milletleriyle ilişkilerini güçlendirmek, Türkiye-Benin ve Türkiye-Togo arasındaki temasları yoğunlaştırmak ve bu suretle ülkelerimiz arasındaki ilişkileri daha üst bir düzeye çıkartmaktır. Bu hedef, Türkiye’nin karşılıklı saygıya dayalı dış politika uygulamalarına ve son yıllarda ortaya koyduğu Afrika’ya açılım politikamızla uyumlu bir şekilde takip edilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı’nın bir birimi olarak Benin’deki faaliyetlerimizi sürdürürken, diğer Bakanlıklarımızın, başta TİKA Başkanlığımız olmak üzere uluslararası alanda teknik yardım sağlayan resmi kuruluşlarımızın, yetkin ve girişimci Türk özel sektörünün, Türkiye adına Benin’de ve Togo’da sürdürdüğümüz etkinliklere güç katacağına içtenlikle güveniyorum.

Büyükelçiliğimiz, kuruluşunu izleyen dönemde Benin’in idare merkezi Kotonu’daki Benin Marina Oteli’nde geçici yer edinerek hizmet vermişti. Artık, Kotonu’nun gözde noktalarından Boulevard CEN-SAD no.518 adresinde Büro, Konut ve Lojmandan oluşan bir kompleks içinde hizmet veriyoruz.

Benin Katonu Büyükelçiliğinden Randevu Almak İçin Tıklayınız

  • Doğum işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Nüfus işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Evlilik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Pasaport işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Askerlik işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Noter işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Vatandaşlık işlemleri, harçları ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Ölüm Tescili ve gerekli belgeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Adli sicil belgesi, tebligat işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • e-Devlet Şifresi işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benin Türk Büyükelçiliği Adres telefon ve iletişim bilgileri

Kotonu Büyükelçiliği
Adres: Ambassade de Turquie, Benin Marina Hotel, Boulevard de la Marina, 01 B.P. 1901 Cotonou – BENIN
Telefon: + 229 21 30 01 00
Faks: 00 39 02 582 12 081
ambassade.cotonou@mfa.gov.tr 
Görev Bölgesi: BENİN, TOGO
Bağlı Birimler

Cotonou Fahri Konsolosluğu

 

(Visited 223 times, 1 visits today)