Fransa Konsolosluk Boşanma İşlemleri

Fransa Konsolosluk Boşanma İşlemleri

Fransa Liyon Başkonsolosluğuna, Fransa Paris Başkonsolosluğuna,Fransa Bordo Başkonsolosluğuna, Fransa Marsilya Başkonsolosluğuna, Fransa Nant Başkonsolosluğuna, Fransa Strasburg Başkonsolosluğuna randevu alıp başvurabilirler.

Fransa Konsolosluk Randevu İçin Tıklayınız

Fransa’daki vatandaşlarımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni doğrudan arayabildikleri telefon numarasında (00 331 80 146335) teknik bir arıza meydana gelmiştir. Konsolosluk Çağrı Merkezine konsolosluklarımız santralleri üzerinden tuşlama yaparak ya da doğrudan 00 90 312 292 29 29 nolu numarayı arayarak bağlanabilirsiniz

BOŞANMA TANIMA TENFİZ İŞLEMLERİ

Fransa’daki boşanmanızı tanıtmak için, Türkiye’ de bir avukat aracılığıyla nüfusunuzun kayıtlı olduğu şehirde Aile Mahkemesinde dava açmanız gerekmektedir. Bunun için Başkonsolosluğumuzda yapmanız gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Ancak, Türkiye’ye gitmeden boşanma davasını açabilmeniz için, belirleyeceğiniz bir avukata vekâlet vermek üzere nüfuscüzdanınız ve iki adet
vesikalık resim ve avukatınıza ait bilgilerle(avukatın adı soyadı, barosu ve T.C. numarası)ile birlikte Başkonsolosluğumuz Noter servisine başvurmanız gerekecektir. Ayrıca, mahkeme kararınıza “la Cour d’Appel”de Apostille kaşesi vurdurup, yeminli tercümanda Türkçeye çevrildikten sonra, Başkonsolosluğumuzda Noter servisinde onaylatmanız gerekir.

Bilgilerinize saygılarımızla.

İlgili Dosyalar

Yeminli Tercümanlar.docx

(Visited 1.543 times, 1 visits today)