Hava Alanlarında Bulunan Eşyalara Ne Olur?

Hava alanlarında bulunan eşyalarla ne olur? Hava alanında eşyasını unutanlar ne yapmalı?

Hava alanı kayıp ve buluntu eşya işlemleri:

Terminal genelinde kaybedilen eşyaların büyük bir kısmı özel güvenlik memurları veya emniyet mensupları tarafından bulunarak Terminal Kayıp Eşya bankosunda görev yapan Kayıp Eşya Memuruna tutanak karşılığında teslim edilmektedir. Kayıp eşya memurunca teslim alınan buluntu eşyalar için hemen akabinde kayıp eşya anonsu yapılır.

Tarafımıza Buluntu Eşya olarak teslim edilen malzemeler (yiyecek-içecek, kesici-delici ve yanıcı-patlayıcı malzemeler hariç) 6 ay süre ile depoda muhafaza edilir.

Eğer eşyanızı uçak içinde kaybettiyseniz veya unuttuysanız, seyahat ettiğiniz havayolu şirketinin hizmet aldığı yer hizmetleri şirketinin kayıp eşya ofisi ile irtibata geçiniz.

Kayıp ve Buluntu Eşya Birimi, Terminalin Giden Yolcu katında hizmet vermektedir. Kayıp eşya memuru hafta içi 08:00-23:30 saatleri arasında görevlidir. Resmi tatillerde Terminal Kayıp Eşya’dan yolcuya eşya teslimi yapılmaz.

Buluntu Eşya sorgusu için kayıp eşya ofisi ile lütfen iletişim formu üzerinden irtibata geçiniz.

Elektronik ortamda iletilen sorgunuza en geç 2 işgünü içerisinde yanıt verilecektir.

İletişim formunu doldururken öncelikle iletişim sebebi olarak Kayıp Buluntu Eşya Sorgusunu tercih ediniz ve tarafımıza bir arama sorgusu gönderirken, size daha hızlı hizmet verebilmemiz için eşyanın (eşyaların) mümkün olduğunda detay bilgisinin tarafımıza iletilmesi hususunda yardımcı olunuz. (Örneğin; Tarih, Saat, Kaybedildiği yer, Eşyanın türü, rengi, özel niteliği, üretici adı, modeli, seri numarası, muhteviyatı gibi bilgiler)

(Visited 130 times, 1 visits today)