Konsolosluk Randevu İptali

Konsolosluk Randevu İptali. Yaşadığınız ülkede bulunan Türk Temsilciliğinden (Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluk) pasaport, kimlik, askerlik veya diğer işlemleriniz için randevu aldınız ancak gidemeyeceksiniz. Diğer vatandaşlarımızın alacağı randevuya engel olmamak için Konsolosluk Randevunuzu İptal etmeyi unutmayınız.

Konsolosluk Randevu İptali İçin Tıklayınız.

Konsolosluk Randevumu nasıl iptal edebilirim? Konsolosluk randevusu almak için iki yol var.

1-Yol: Türk Dışişleri Bakanlığı tarafından geliştirilip uygulanan internetten online Konsolosluk Randevu alma sayfasından randevu alabilirsiniz.

Konsolosluk randevu iptal işleminizi yine internetten yapabilirsiniz. https://www.konsolosluk.gov.tr/  adresinden online olarak İnternetten randevu almış iseniz yine aynı adresten ulaşacağınız web sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “RANDEVU İPTAL” butonunu tıklayarak konsolosluk randevu iptali işlemine başlayabilirsiniz.

2-YOL: Konsolosluk Randevu almanın diğer bir yolu da Telefon ile randevu almaktır. Yaşadığınız ülkeden 90 312 292 29 29 No’lu telefonu arayarak randevu aldınız ise bu telefondan Konsolosluk Randevu İptali işleminizi de yapabilirsiniz.

İnternetten Konsolosluk Randevu iptali yapmak hem ücretsiz hem de oldukça kolay. Yukarıdaki resimde sağ üst tarafta gösterilen Randevu İptal butonunu tıklayarak  Türkiye Dışişleri Bakanlığı web sayfasına ulaşabilir resimde gördüğünüz gibi sağ üst köşedeki “RANDEVU İPTAL” butonundan işlem yapacağınız sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Açılan pencereden öncelikle randevu sorgulaması yaparak randevunuza ulaşacak ardından iptal işlemini gerçekleştireceksiniz.

(Visited 2.231 times, 1 visits today)