Konsolosluk Randevu, Konsolosluk Termin

Konsolosluk Randevu e Konsolosluk randevu, Konsolosluk randevu alma, Konsolosluk Termin, Konsolosluk Telefonları. Konsolosluk randevu KKTC, Konsolosluk Randevu Bon, Konsolosluk Randevu Essen, Konsolosluk Randevu Londra, Konsolosluk Randevu Viyana, Konsolosluk Randevu Münih, Konsolosluk Randevu Berlin, Konsolosluk Randevu Bürüksel, Konsolosluk Randevu Düsseldorf, Konsolosluk Randevu Hamburg, Konsolosluk Randevu Hamburg, Konsolosluk Randevu Rotterdam, Konsolosluk Randevu Salzburg, Konsolosluk Randevu Paris

Konsolosluk İşlemleri İçin Randevu Alınız…

Konsolosluk Pasaport Randevusu Al, Konsolosluk Kimlik Randevusu Al, Konsolosluk Evlenme Randevusu Al, Konsolosluk Adres Randevusu Al, Konsolosluk Askerlik Randevusu Al, Konsolosluk Bebek Kayıt Randevusu Al, Konsolosluk Vekaletname Randevusu Al, Konsolosluk Nüfus Randevusu Al, Konsolosluk Ölüm Randevusu Al, Konsolosluk Adres Randevusu Al, Konsolosluk Yardım Randevusu Al,

Konsolosluk Telefonları:

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat  + 90 312 292 29 29
ABD ve Kanada’dan: +1 888 566 7656
Almanya’dan : +49 303 080 7090
Avusturya’dan : +43 720 115 890
İngiltere’den : +44 203 608 8090
Hollanda’dan : +3110 766 0007
Fransa’dan : +33 180 146 335

Konsolosluğa randevuyla gelinmesi sayesinde;-İşlem yaptırmak kolaylaşıyor, bekleme süreleri kısalıyor.– Sıra fişi alıp sırasını beklemek durumunda kalınmıyor, ilgili kişi randevu saatinde adıyla çağrılıyor.– Bu uygulamayla belli saatlerde oluşan yığılmaların önüne geçiliyor ve çalışma saatleri daha verimli olarak kullanılıyor.– Vatandaşlar gereksiz yere daracık bekleme yerinde üst üste yığılarak uzun süre işlem sırası beklemiyor! Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni arayan vatandaşlarımız, askerlik, pasaport, nüfus, evlenme, vatandaşlık, noterlik gibi konsolosluk işlemlerinin yanı sıra, vize, seyahat uyarıları gibi çok çeşitli konularda yönelttikleri sorulara cevap alabilmektedirler.
Konsolosluk Çağrı Merkezinde, Türkçe’nin yanı sıra beş ayrı yabancı dilde ((İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Flamanca)) bilgi sunulmaktadır.

Konsolosluk Çağrı Merkezine, bu numaraların yanı sıra, Başkonsolosluklarımızın büyük bir bölümünün telefon santrallerinde mevcut bant kayıtlarındaki seçenek üzerinden ulaşılması da mümkündür.

Her türlü başvuru ve işlem için konsolosluktan önceden randevu almak gerekiyor.

Doğum, Evlilik, Askerlik, Vatandaşlık, Pasaport, Noterlik, Nüfus kaydı yaptırma, nüfus cüzdanı çıkartma, Vekaletname, Vize ve diğer resmî işlemleri yaptırabilmek için konsolosluğa gitmeden önce randevu alınmış olması zorunlu. Randevusu olmayanların herhangi bir işlem yaptırması mümkün değil.

Sadece Türkiye’ye Cenaze nakil işlemleri için randevu alınması gerekmiyor.

Konsolosluk şubesinde yaptırılacak her ayrı başvuru ya da işlem için ayrı ayrı ilgili kişi adına bir randevu almak gerekiyor.

Yani bir vatandaş hem yeni doğan çocuğunun nüfus kaydını yaptırmak istiyor hem de pasaportunu yenilemek istiyorsa bir “doğum işlemi” bir de “pasaport işlemi” için kendi adına iki ayrı randevu alması gerekiyor.

Örneğin; kardeşler babalarından kalan miras için ortak bir vekaletname düzenletmek istiyorsa, her bir kardeşin ayrı ayrı ve kendi adlarına randevu alması gerekmektedir.

Konsolosluk işlemi kimin için yapılacaksa randevunun onun adına alınmış olması gereklidir.

Alınan randevu saati sadece adına randevu alınmış kişi için ve randevu alırken belirtilmiş olan o işlem için geçerlidir.

 

KONSOLOSLUK RANDEVUM TAMAM MI?

Almış olduğunuz randevularınıza ulaşmak için, lütfen T.C. Kimlik – Pasaport numaranızı girip ‘Ara’ butonuna basınız.

T.C. Kimlik / Pasaport Numaranız *

Almış olduğunuz başvurularınıza ulaşmak için, lütfen başvurunuzun Referans numarasını veya Belge Bilgilerinizi girip ‘Ara’ butonuna basınız.

Başvuru/ Randevu Durumu Sorgulamak İçin Tıklayınız

(Visited 269 times, 2 visits today)