Yurtdışı Giriş Çıkış Kaydı Sorgulama

Yurtdışı Giriş Çıkış Kaydı Sorgulama. Yurtdışına ne zaman çıktınız? Yurtdışından ne zaman döndünüz? Sizden istenilen yurtdışı çıkış-giriş belgesini e-devlet üzerinden alabilirsiniz.Yurtdışı çıkış ve giriş kayıtlarınızı e-devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresinden sorgulayabilirsiniz.Aşağıdaki linki tıklayarak, girmiş olduğunuz tarih aralığındaki Emniyet Genel Müdürlüğü bilgi sisteminde adınıza kayıtlı olan yurda giriş/çıkış bilgileri yer almaktadır.

YURTDIŞI ÇIKIŞ-GİRİŞ SORGULAMA

T.C. Kimlik Numarası ile kayıt uygulamasına 2009 yılında başlanması sebebiyle bu yıldan önceki kayıtlara ait sorgulama yapılamaz. 2009 yılından önceki kayıtlarınız için Yurda Giriş/Çıkış Belgesi almak istiyorsanız bulunduğunuz yerin İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat ediniz.

Sisteme girdiğinizde  başlangıç ve bitiş tarihi alanlarında tarih aralığı seçimi yaparak yurda giriş/çıkış kayıtlarınızı sorgulayabilir ve sorguladığınız kayıtların barkodlu belgesini oluşturabilirsiniz. Sorguladığınız tarih aralığında 500’den fazla kayıt olması halinde son 500 kayıt görüntülenir.

 

e-Devlet Üzerinden alınacak yurda Giriş Çıkış Kayıtları

  • Bir gün (24 saat) içerisinde en fazla 3 adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.
  • Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Yurda Giriş/Çıkış Belge Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
  • Bu hizmeti kullanarak alacağınız Yurda Giriş/Çıkış Belgesi, oluşturulduğu tarihten itibaren 1 ay boyunca geçerlidir.
  • Oluşturduğunuz Yurda Giriş/Çıkış Belgesi ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde bulunduğunuz yerin İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.

 

(Visited 1.449 times, 1 visits today)