Yurtdışında Yaşayan Çifte Vatandaşların Dövizle Askerlik Başvurusu

Yurtdışında Yaşayan Çifte Vatandaşların Dövizle Askerlik Başvurusu

Çifte Vatandaş Askerlik Tanıtma

TÜM ASKERLİK İŞLEMLERİ RANDEVU İLE KABUL EDİLMEKTEDİR. RANDEVULAR www.konsolosluk.gov.tr ADRESİNDEN ALINMAKTADIR.

18 YAŞINDAN ÖNCE F. ALMANYA’YA GELMİŞ OLAN VE SAHİP OLDUĞU ÇİFTE VATANDAŞLIK NEDENİYLE F.ALMANYA’DA ASKERLİĞİNİ NORMAL – SÜRELİ VEYA SİVİL HİZMET KURUMLARINDAN BİRİNDE YAPMIŞ OLAN VATANDAŞLARIMIZIN BU ASKERLİK HİZMETİNİ TÜRKİYE’DEASKERLİK YAPMIŞ GİBİ TANITTIRMALARI İÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUMUZA BİZZAT GELEREK GETİRMELERİ GEREKEN BELGELER:

1-Tabiyetinde bulunduğunuz ülke vatandaşlığını gösteren Alman Ausweisiniz veya Alman pasaportunuzun
aslı ve iki ön yüzünün iki arka yüzünün fotokopisi.

2-Türk Nüfus Cüzdanınızın iki ön yüzünden iki arka yüzünden fotokopisi ve aslı.

3-Bulunduğunuz ülke vatandaşlığını kazandığınızı gösteren Alman makamlarının vermiş olduğu Einbürgerungsurkunde’nin aslı ve 2 adet Türkçe Tercümesi .

4-(Doğumla Alman Vatandaşı olanlarda bu belge yoktur.Doğumla bir başka ülke vatandaşlığını kazananların Doğum Belgelesi (Gebursturkunde) aslı ve Türkçe tercümesi.(Anneden veya Babadan birinin yabancı uyruklu olması halinde).

5-Bulunduğu ülkeye 18 yaşından önce geldiğini ve halen bu ülkede yaşadığı yerleri gösteren resmi makamlardan alınacak Meldebesheinigung aslı ve 2 adet Türkçe tercümesi.

6-F.Almanya’da askerlik hizmetini yaptığını veya mevzuat gereği F.Almanya Silahlı Kuvvetlerinde ihtiyaç fazlası olduklarından ya da inançlarından dolayı, askerlik yükümlülüğünü askerlik hizmeti karşılığı olarak sivil kurum ve kuruluşlarda yaptığını gösteren resmi makamlardan alınmış belgelerin asıllarıve 2 adet Türkçe tercümeleri. (Zivildienstbescheinigung/Wehrdienstbescheinigung)

7-F.Almanya’da askerlik yapmak zorunda olduğunu belirten resmi makamlardan alınmış-Askere çağrılma belgesinin aslı (Einberufungsbescheid).

8-3 adet fotoğraf

N O T : LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ.

Tercümelerin Başkonsolosluğumuzda kayıtlı imza örneği bulunun bölgemize kayıtlı yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilmeleri gerekmektedir.

Telefon ile bilgi almak için 14.30 – 16.30 saatleri arasında telefon açınız.

T.C.HANNOVER BAŞKONSOLOSLUĞU

AN DER CHRISTUSKİRCHE 3,

30167 HANNOVER

TELEFON: (0511) 768 65 31


768 65 49

(Visited 185 times, 1 visits today)